• Főoldal
  • /
  • Blog
  • /
  • Kevés az életerőd? Teremts magadnak Qi Gong-gal!
Kategória: Életmód

A Qi Gong vagy csigung Magyarországon egy még viszonylag ismeretlen, ősi, keleti mozgásforma. Biztos te is láttál már olyan filmeket, ahol egy csapatnyi ember a parkban végez nagyon lassú mozgásokat. Na, ez nagy eséllyel csígung vagy tai csí lehetett 🙂


Játssz az életerőddel! 🙂

A Qi azaz csí (többféleképpen írhatjuk és mondhatjuk, de mindegyik ugyanarra utal) életerőt jelent, a Gong az azzal való munkát, játékot, annak vezetését, irányítását.

A Qi Gong ehhez főleg 3 eszközt használ: a mozgást/tartást, a légzést és a tudatosságot.


Nem látod, de érzed

A Qi-t úgy lehet elképzelni, mint az elektromosságot, ami szintén láthatatlan, de ha átjárja a testet, mégis érezhető.


Többféleképpen kategorizálhatjuk

Létezik velünk született csí (Esszencia vagy másnéven Jing, amelyet a szüleinktől kapunk), és van a születésünk utáni csí, amelyet életünk során, ha tudatosan ápolunk, feltöltünk, újat szerzünk a táplálkozásunk, a légzésünk és a helyes mozgás segítségével, akkor egészségesebbek, vitálisabbak, kiegyensúlyozottabbak lehetünk.

Ezutóbbira, a mozgásra (és a légzésre) jött létre a Qi Gong. A gyakorlás során test- légző- és meditációs gyakorlatok által jutunk több csíhez, veszünk fel a környezetünkből és adjuk le a már régi, elhasználódott életenergiát. Harmonizáljuk, aktiváljuk, átalakítjuk a Qi-t.

Az életerőt lehet érezni, de ehhez le kell nyugtatni a stresszes gondolatokat, a rohanó világhoz szokott szervezetet gyakorlás által.


Nyugati nyelven ugyanez: a gyógyuláshoz kiegyensúlyozott idegrendszer kell

A funkcionális medicina világában ezt úgy mondjuk, hogy a paraszimpatikus rendszerünket aktiváljuk a szimpatikus helyett. Az életünk nagy részét szimpatikus, azaz aktivált, dinamikus, rohanó, intenzív idegrendszeri állapotban töltjük, és nagyon sokan csak az alvás során kerülnek a gyógyító, regeneráló, paraszimpatikus idegrendszeri állapotba. Ez azért fontos, mert az immunrendszerünk, az idegrendszerünk ilyenkor tudja magát feltölteni, ilyenkor áll helyre, ilyenkor tudnak beindulni a belső gyógyulási folyamataink. Ezen állapot beindításához a csigung mellett egyébként még a meditáció is kiválóan alkalmas.


Testtudatosság - kapcsolódás a belső világoddal

A gyakorlás idejét arra használjuk, hogy kapcsolódni tudjunk a belső világunkkal, a testünkkel, a belső folyamatainkkal, ezért elmélyülten, lassan csináljuk a gyakorlatokat. Itt nem az számít, hogy hogy néz ki kívülről. Az számít, hogy te belülről mit érzel, tudsz-e kapcsolódni önmagaddal, a testeddel, a saját életerőddel.

Ahhoz, hogy ez létrejöhessen, lassan csináljuk a gyakorlatokat. Ha sietsz, gyorsan, atlétikusan csinálod a mozdulatokat, az egy külső mozgás, ott elszalasztod a belső lényeget.

Ha felkeltette az érdeklődésed, nézz szét a kurzusok között. és vegyél részt valamelyik hamarosan induló kurzuson vagy workshopon.


Ez is érdekelhet

Kurzus

És neked egészséges a légzésed? Teszteld magad!

Érdemes feltenned magadnak néhány egyszerű kérdést, hogy hamar megválaszolhasd magadnak Te is

Kurzus

A 3 legmeglepőbb személyes eredményem

Mikor egy kliensem a Buteyko légzésprogramot ajánlotta, már túl voltam egy orvosi

Kurzus

8 tippem, ha visszatérő náthában szenvedsz (télen)

Ki ne ismerné az egyszerű vírusos megfázást, nem nagy ügy... De ha

Kurzus

10 ok, amiért válts orrlégzésre!

Azért lett szívügyem, hogy embertársaimnak segítsek a saját küldetésükhöz elég energiát teremteni

Kurzus

Gyakran beteg a gyereked? Tanítsd meg neki, hogy csukja be a száját!

A Qi Gong vagy csigung Magyarországon egy még viszonylag ismeretlen, ősi, keleti

Kurzus

Mi az az egészségjavító eszköz, ami MINDIG kéznél van, bárhol, bármikor gyakorolhatod, és teljesen INGYEN van???

Azért lett szívügyem, hogy embertársaimnak segítsek a saját küldetésükhöz elég energiát teremteni

Iratkozz fel hírlevelemre!