A sport jó. A sport egészséges. A sporttól életerős leszek. Vagy....???
Vannak olyan szokások, amik egyértelműen egészségromboló hatásúak, azaz nulla egészségépítő hatásuk van: ilyen például a dohányzás. Ugyanakkor vannak olyan szokások is, amik már egy komplexebb szemléletmódot igényelnek: ilyen például a sport. Persze, a mozgás egészséges, igen! De egyáltalán nem mindegy, hogy milyen helyzetben, kinek mennyi, milyen formában, és egyáltalán hogyan megvalósítható a mindennapokban.
Kérdőjel kérdőjel hátán
Itt már felmerül egy csomó kérdés: mennyit sportoljunk? Milyen sportot? Mikor? Milyen intenzitás, milyen edzettséghez? Egyáltalán mi számít mozgásnak? És a leggyakoribb probléma: miért nem tudom hosszútávon fenntartani?
Itt már tehát érdemes szakavatott segítséget kérni, hogy azt az optimális beállítást találjuk meg, ami pont neked, pont a mostani szintedhez, pont a mostani egészégi állapotodhoz megfelelő, hogy biztos ne váljon az elméletileg egészséges szokás egy egészségromboló tényezővé. Hasonlóan komplexen gondolkodó sportszakemberekkel dolgozom együtt, akiket jószívvel tudok ajánlani.
Azt a sportot fogod tudni beépíteni az életedbe, amit örömmel végzel
Itt sem hiszek ugyanis az egyensémákban. Van, akinek a jóga jön be, van, akinek a pilates. Van, aki a kettlebellre esküszik, van, aki táncolni szeret. Megnézzük, hogy a te életkorodnak, edzettségi szintednek, céljaidnak és preferenciáidnak milyen mozgásformák milyen módon megvalósíthatóak.
Nemcsak a sport mozgás!
Együtt körüljárjuk azt is, hogy a napod minden szegletét hogyan tudnánk egy picit aktívabbá tenni akkor is, ha egész nap az irodában vagy home office-ban ülsz.